Podstawowe zasady najmu

 1. Umowa najmu zawarta może być wyłącznie z osobą o dobrej kondycji finansowej, posiadającą pracę (lub będącą na utrzymaniu rodziców), zarabiającą kwotę pozwalającą na utrzymanie mieszkania oraz gospodarstwa domowego.
 2. Umowa najmu zawierana jest na czas określony. Oferowana cena najmu dostępna jest przy umowie na okres 1 roku. W przypadku najmu na krócej niż 12 miesięcy stosowana jest „zwyżka” czynszu. Tutaj znajdziesz szczegóły dotyczące zasad najmu krótkookresowego.
 3. Poza czynszem pobieramy zaliczki na media oraz wspólnotę mieszkaniową. Koszty utrzymania wspólnoty mieszkaniowej w większości nieruchomości nie przekraczają 3 zł/m2 (75 zł za mieszkanie 25m2). Pozostałe zaliczki na media – takie jak woda, śmieci, energia elektryczna rozliczane są z faktycznym zużyciem tych mediów, czyli płacisz dokładnie za tyle ile zużyjesz (oczywiście jeśli w danej nieruchomości istnieje możliwość takiego rozliczenia – dotyczy to ok 95% posiadanych przez nas nieruchomości).
 4. Mieszkanie oraz wyposażenie oddajemy do wynajęcia w dobrym stanie technicznym i wizualnym i oczekujemy, że w takim samym stanie zostanie nam zwrócone.
 5. W chwili podpisania umowy należy wnieść kaucję w wysokości jednomiesięcznego czynszu.
 6. Czynsz każdorazowo płatny jest do 10 dnia miesiąca z góry.Oznacza to, że np. do 10 grudnia należy zapłacić za grudzień. Wraz z czynszem wnoszone są opłaty/zaliczkina media.
 7. Poszukujemy uczciwych, rzetelnych i porządnych najemców, samemu oferując w zamian schludne i estetyczne mieszkania, w najlepszych lokalizacjach w możliwe najlepszej cenie.
 8. Nie akceptujemy opóźnień w płatnościach czynszu. Oczywiście, jeśli czasem Ci się zdarzy, że dokonasz płatności czynszu trzy dni po terminie nic się takiego nie stanie, ale musisz mieć świadomość, że już od 5 dnia prowadzone są przez nas odpłatne działania windykacyjne, a warunkiem kontynuowania umowy w kolejnym miesiącu zawsze jest uregulowanie całości zaległych opłat za miesiąc poprzedni.
 9. Oferując Tobie cały szereg usług oczekujemy jedynie abyś:
  1. szanował współlokatorów i sąsiadów, oraz traktował ich tak jak sam chciałbyś być potraktowany,
  2. utrzymał wynajmowany lokal i służące Ci wyposażenie w należytym stanie technicznym,
  3. terminowo uiszczał opłaty czynszowe.

Tutaj możesz sprawdzić, co potrzebujesz aby zawrzeć umowę najmu.